Internetinė svetainė

Internetinė svetainė, ką įvertinti prieš kuriantis?

Nesvarbu, kokiais kanalais komunikuojate socialinėje erdvėje, be abejones Jūsų internetinė svetainė yra svarbiausias tiek jūsų įvaizdžio, tiek komunikacijos įrankis. Turite būti tikri, kad augant Jums, jūsų svetainė bus tinkama augti kartu su Jumis, atitiks tiek Jūsų lūkesčius, tiek klientų poreikius.

Kai mes susitinkame su savo klientais užtikriname, kad aptarsime keletą pagrindinių temų. Svarbu išsiaiškinti ne kodėl klientai nori internetinės svetainės, bet kokią nešamą svetainės naudą klientai įsivaizduoja. Prieš pradedant programuoti svetainę žemiau pateikiame 6 svarbius aspektus, kuriuos būtina įvertinti nepriklausomai ar svetainę nuspręsite kurtis patys ar pasitikėti skaitmenine agentūra.

1) Aiškiai apsibrėžkite savo strategiją

Dažna problema, su kuria dauguma susiduria kuriant svetainę yra ta, kad jie nenusistato savo aiškių projekto tikslų. Jie žino, kad jiems reikia svetainės, tačiau negali tiksliai atsakyti, kokiu tikslu jos reikia, jie tik turi nekonkrečiai apibrėžtą idėją. Taigi, norint sukurti sėkmingą svetainę labai svarbu tiksliai suvokti, kas Jūs esate, ką darote, kodėl tai darote ir kokios yra pagrindinės Jūsų verslo vertybės. Be viso to negalima tikėtis, kad Jūsų internetinė svetainė bus sėkminga su aiškiu pranešimu svetainės lankytojams.

2) Įsivaizduokite save esant kliento vietoje

Tik tuomet, kai apsibrėšite aiškią strategiją, kurios vertybės sutaps su Jūsų norimos svetaines nešama žinute, galite pradėti įsivaizduoti apie fizinį svetainės vaizdą. Svarstant pirmąjį Jūsų svetainės išvaizdos įspūdį labai svarbu turėti omenyje naudotojų patirtį (UX) ir vartotojo sąsaja. Įsitikinkite, kad visą tai suprantate planuodami savo svetainę.

Nesvarbu, kaip vystosi Jūsų svetainės programavimo darbai, visada privalote išlaikyti pagrindinius savo įmonės tikslus, nes tai yra svarbiausias Jūsų svetainės strategijos pagrindas.

3) Sukurkite savo svetainės schemą

Norėdami planuoti savo svetainės bendrą vaizdą svarbu išdėstyti visus būsimus puslapius, kad galėtumėt realiai įsivaizduot, kaip Jūsų svetainė bus rodoma lankytojams. Svetainių schemas paprastai suplanuoja agentūros dizaino skyrius, o procesas dažniausiai prasideda nusprendžiant, kokie bus pagrindiniai puslapiai. Tik žinant, kokia bus Jūsų lankytojų patirtis bus galima užtikrint, kad jie suras viską, ko jiems reikia.

4) Sukurkite kokybišką turinį

Turinio pagalba Jūs sprendžiate kaip ir ką komunikuosite su klientais per savo svetainę. Sukurkite kokybišką turinį ir ne tik, kad atsidursite Google aukštesnėse pozicijose, bet ir lankytojai bus linkę skaityti bei dalintis Jūsų svetainės turiniu.

Turinio marketingas yra atskira tema, tačiau visada prieš kuriant turinį turite susitelkti į savo klientus. Norite tikėkite, norite ne, tačiau žmonės nesidomi Jūsų įmone, jiems kur kas įdomiau, ką Jūs galite pasiūlyti JIEMS. Taigi tik kokybiškas ir įdomus turinys gali užtikrinti tiek jūsų kompetenciją, tiek priversti žmonės naudotis būtent Jūsų paslaugomis.

5) Dizainas

Labai svarbu, kad jūsų internetinės svetainės bendras vaizdas būtų šiuolaikiškas ir joje nebūtų nuobodu, nes tai taipogi turi labai daug įtakos žmogui svarstant, ar pirkti iš Jūsų paslaugą ar iš kitos tiekėjo. Todėl užtikrinkite, kad Jūsų puslapis būtų vizualiai malonus ir lengvai naršomas.

6) A/B testavimas

Nereiktų pamiršti ir A/B testavimo, tik jo pagalba galima iš svetainės išspausti maksimumą, kuris Jūsų įmonei duos geriausią rezultatą. Rinkodaros, pardavimo personalas, direktoriai, kompanijos savininkai ir dizaineriai dažnai turės skirtingą nuomonę apie tai, kaip turėtų atrodyti Jūsų internetinė svetainė, nes jų visų skirtingos patirtys, požiūriai ar tikslai. Trumpai tariant – paleidžiamos dvi svetainės versijos ir atsitiktine tvarka vieni lankytojai yra nukreipiami į vieną svetainės versiją, kiti į kitą. Tuomet žiūrimą lankytojų patirtis, elgsena ir iš to galima spręsti, prie kurios svetainės yra verta likti.

Tai tik keletas dalykų į kuriuos reikia atkreipti dėmesį prieš kuriant internetinę svetainę. Jeigu turite daugiau klausimų kreipkitės į mus ir mes mielai Jums padėsime.

Internetinė svetainė, ką įvertinti prieš kuriantis?